AVNİ YILDIRIM’IN HEDEFİ ALTIN KEMER

Profesyonel boksör Avni Yıldırım, 28 Şubat’ta ABD’de Dünya Boks Birliği (WBA) ve Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet kemerlerinin sahibi Meksikalı Saul Alvarez ile yapacağı müsabakayı kazanarak altın kemeri Türkiye’ye getirmek istediğini söyledi.

CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısına Avni Yıldırım’ın yanı sıra Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Arena Boxing Kurucusu Ahmet Öner ve S Sport Plus Genel Müdürü Zeynep Acar katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Avni Yıldırım, Miami kentindeki Hard Rock Stadı’nda yapılacak karşılaşmanın önemine dikkati çekerek, “Dünyanın en büyük boks maçına bu vatanın öz evladı olarak çıkmak bana nasip olacak. İnşallah Türk halkının dualarıyla buradan alnımızın akıyla çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Hazırlık sürecinden bahseden Yıldırım, “Son maçımdan itibaren çeşitli sıkıntılar yaşadım. Lobiye karşı savaştık. Hakkımız yendi. Sakatlıklar geçirdim. Salgın beni etkiledi ancak sabrettik ve çalıştık. 21 aydır ülkemden ayrı ABD’de ve Almanya’da antrenmanlarımı sürdürdüm. Pes etmedim, çok kırılma noktaları oldu. Sabrın sonu selamet, sabır hayra alamet demişler. Bu maçı kazanmak için tüm imkanları sağladık.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir