BAKAN ERSOY: “TÜRKİYE DÜNYADA DİZİ FİLM İHRACATINDA İKİNCİ. DENEYİMLERİMİZİ DE AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Azerbaycan ile sinema konusunda ortak iş birliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Türkiye, dünyada dizi film ihracatında ikinci. Deneyimlerimizi de Azerbaycanlı kardeşlerimizle paylaşacağız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye-Azerbaycan 1. Kültür Karma Komisyon Toplantısı kapsamında Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Basına kapalı görüşmenin ardından her iki bakan açıklama yaptı.

“Özellikle sinema konusunda ortak iş birliğinin artırılması gerekiyor”

Türkiye ve Azerbaycan arasında kültürel, tarihi mirasın geliştirilmesi ve bu alanda bundan sonra yapılacak iş birlikleri açısından faydalı olduğunu ifade eden Ersoy, şöyle devam etti:

“Bundan sonra iki kardeş ülkenin birbirine daha fazla kaynaşması, ortak projelerin geliştirilmesi için ortak hareket edeceğiz. Özellikle sinema konusunda ortak iş birliğinin artırılması gerekiyor. Türkiye, dünyada dizi film ihracatında ikinci sırada ve hem Bakanlığımız hem sektörümüz bu konuda çok deneyimli. Türkiye, ülke içinde ve dışında çok yoğun restorasyon yapan bir ülke. Onlarla ilgili deneyimlerimizi de Azerbaycanlı kardeşlerimizle paylaşacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir