Balıkesir’de kaza: 15 kişi öldü, 17 kişi yaralandı

Balıkesir-Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucunda 15 kişi hayatını kaybetti. Haberi Balıkesir Valiliği duyurdu.

Balıkesir Valiliği’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre:

 “08.08.2021 Pazar günü saat 04.40 sıralarında Balıkesir OSB Çevre Yolundan Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün yoldan çıkarak takla atması sonucunda meydana gelen trafik kazasında maalesef 11 vatandaşımız kaza mahallinde ve 4 vatandaşımız hastanede olmak üzere toplam 15 kişi hayatını kaybetmiş, 17 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

112 acil müdahale ekiplerimiz ve trafik birimlerimiz kaza mahalline çok kısa sürede ulaşarak yaralı vatandaşlarımızın tamamının Balıkesir’de bulunan 5 ayrı hastaneye sevk edilmesini sağlamış olup tedavileri devam etmektedir.”

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

VALİ ŞILDAK YARALILARI ZİYARET ETTİ

Kazanın ardından bölgede incelemelerde bulunan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kentteki 5 hastaneye kaldırılan yaralıları da ziyaret etti.

Şıldak, İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin’den yaralıların durumları hakkında bilgi aldı ve hasta yakınlarıyla ilgilendi.

Vali Şıldak, yaptığı açıklamada yaralıların tedavisi, aileleriyle birlikte ihtiyaçlarının karşılanması ve hayatını kaybedenlerin işlemleri için bütün tedbirlerin alındığını bildirdi.

Otobüsün Zonguldak-İzmir seferini yaptığını aktaran Şıldak, “Yaralılardan genel durumları iyi olanlar ve durumu kötü olup ameliyata alınanlar var. Kazanın nedeni konusunda net bir bilgimiz yok ancak bölgede bir viraj var. Orayı dönemeyip devrilme söz konusu olabilir. İncelemeler sürüyor. Elim kazada vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir