Bayrak Tepe’de 43 metre uzunluğundaki dev Türk Bayrağı göndere çekildi

2020 yılında Kütahya Belediyesi ile Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği yapımı Kütahya Belediyesi tarafından tamamlanan Bayrak Tepe’de tören düzenlendi.

Düzlenen törene Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, Kütahya Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve protokol üyeleri katıldı.

Kütahya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bayrak Tepe’de, Kütahya’yı temsilen 43 metre uzunluğunda bayrak gönderine ek olarak dalgalanacak şanlı Türk Bayrağımız 12 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde. Bayrak Tepe’nin çevre düzenlemesi Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı tarafından yaptırıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Türk Bayrağının tarihi ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Kütahya Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz’ün konuşmasının ardından şanlı Türk Bayrağımız Vali Vekili Mustafa Güney, TUGAY Komutanı Necati Gündüz ve Başkan Alim Işık tarafından göndere çekildi.

Başkan Işık, Türk Bayrağımızın böylesi güzel bir noktada dalgalanacak olmasından duyduğu onuru dile getirirken, emeği geçen herkese şükranlarını iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir