CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: CUMHUR İTTİFAKI TERÖRÜ BİTİRE BİTİRE YOLUNA DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetteki ittifak tartışmalarına yönelik ”Cumhur İttifakı’na karşı CHP’nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere yaşanan her hadisede tel tel dökülmesi, oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor” dedi. CHP’nin Gara katliamına yönelik açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, ”Katliamı benim üzerime yıkmaya çalışıyorlar” ifadesini kullandı. Erdoğan, arasında HDP’li vekillerin de bulunduğu 33 fezlekenin Meclis’e ulaşmasıyla ilgili soruya da yanıt verdi.

CHP’nin Gara katliamına ilişkin, ”13 vatandaşın ölümünden Cumhurbaşkanı Erdoğan sorumludur’ sözlerine yönelik tepki gösteren Erdoğan, ”Bunlar öyle utanmaz ki, onu bile benim üzerime yıkmaya çalışıyor. Cumhur İttifakı, AK Parti iktidarı bu yolda inançla, sizin kol gerdiğiniz o teröristleri de inlerinde bitire bitire yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Türkiye’nin terörle mücadelesindeki kararlılıklarına vurgu yaptı, ”Kimseden icazet alacak değiliz” dedi. 

1 Mart’ta başlaması planlanan kademeli normalleşme sürecine ilişkin de uyarıda bulunan Erdoğan, ”Kontrolsüz bir normalleşmeye yönelirsek, bir süre sonra yeniden çok daha sert tedbirleri hayata geçirmemiz kaçınılmaz olacaktır” açıklamasında bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir