Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı gerçekleştiriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şunlara değindi;

“Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup meslek lisesi veya üniversite mezununu en az 12 ay istihdam taahhüdünde bulunanlara 100 bin lira destek veriyoruz.

(KOSGEB’in hızlı destek programı) Amacımız bu programla 75 bin yeni meslek lisesi veya üniversite mezunu gencimizi istihdama dahil etmektir.

Kur korumalı Türk lirası mevduatına kısa sürede 78 milyar liralık bir geçişin yaşanması, vatandaşlarımızın ekonomi programımıza olan güveninin işaretidir.

Kömür yardımlarının, yeni yılla birlikte ‘doğal gaz faturası desteği’ olarak da verilebileceğinin haberini paylaşmak istiyorum.

2021 yılında vatandaşlarımız lehine doğal gazda 80 milyar, elektrikte 20 milyar, akaryakıtta 65 milyar liralık kamu adına fedakarlık yaptık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk lirası için Hazine desteği ile Kurumlar Vergisi’nde bir puanlık indirim yapılmasını da içeren kanun teklifini yarın Meclis’e sunacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemizde, yüzde 6’lara kadar indirdiğimiz enflasyonun boynunu kırarak en kısa sürede tekrar tek haneli rakamlara geriletmekte kararlıyız.” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir