Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Al Sani tarafından resmi törenle karşılandı. Liderler, Emirlik Divanı’ndaki resmi karşılama ve heyet takdiminin ardından Erdoğan ile Al Sani, baş başa görüşme gerçekleştirdi.

Emirlik Divanı’ndaki törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülke milli marşları dinlendi.

Tören kıtasını denetleyen Erdoğan ve Al Sani, daha sonra heyetlerini birbirine takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Al Sani, resmi karşılama töreninin ardından baş başa gerçekleştirecekleri görüşmeye geçti.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da yer aldı.

Emirlik Divanı’ndaki resmi karşılama ve heyet takdiminin ardından Erdoğan ile Al Sani, baş başa görüşmeye geçti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 2 saat sürdü.

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, uçak ve helikopter projelerine ilişkin bilgi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani, baş başa görüşmenin ardından iki ülke arasında anlaşmaların imzalanacağı salona geldi.

Erdoğan ve Al Sani, burada Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil’den projeler hakkında bilgi alarak, aralarında Hürjet ve Gökbey’in bulunduğu maketleri inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir