CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MALEZYA KRALI VE KATAR EMİRİ İLE İSRAİL’İN SALDIRILARINA DAİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ve Katar Emiri Al Sani ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, yapılan görüşmede, gündem konuları olarak ikili ilişkiler ile İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırarak Filistinlilere yaşattığı zulüm karşısında, tek yürek ve tek ses olmak gerektiğini vurgulayarak, Türkiye ve Malezya’nın bu konuda Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere ilgili tüm platformlarda yakın iş birliği yapacağına inandığını belirtti.

Erdoğan, Katar Emiri Al Sani ile de yaptığı telefonda görüşmesinde. Aynı şekilde İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı. 

Erdoğan, İsrail’in saldırılarına karşı bölge ülkeleri ve uluslararası kamuoyunun harekete geçirilmesi için Türkiye ve Katar’ın yapacağı çalışmaların önemini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir