CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MECLİS’TE YENİ BİR KOMİSYON OLUŞTURUYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Meclis’te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’ne katılıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

İçinde bulunduğumuz mübarek 3 aylarımızı ve çarşamba günü idrak edeceğimiz Miraç Gecenizi tebrik ediyorum. Kongremiz, ülkemiz, milletimiz, hanım kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Lütfiye Selva Çam kardeşimize görevlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisiyle bundan sonra milletvekilimiz olarak ve üstleneceği yeni sorumluluklarla yakından çalışmayı sürdüreceğiz. Ayşe Keşir kardeşimize de şimdiden başarılar diliyorum. Yeni dönemde Ayşe Keşir kardeşimizle kadın kollarımızın faaliyetlerini daha ileri noktaya taşıyacağız. 

“Siyasete kadın nezaketini katan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum”

Kurulduğu günden beri partimizin çatısı altında ülkemize ve milletimize hizmet etmek için çalışan tüm kadınlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Kadın kollarımızda, partimize emek vermiş olup da bugün artık aramızda olmayan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Siyasete kadın nezaketini katan tüm kadınlarımıza aynı şekilde teşekkür ediyorum. 

Kadın kollarımız geçtiğimiz 19 yıldaki birikimiyle sadece seçimlerde kapı kapı dolaşan bir teşkilat olmaktan çıkmış, kadın siyasetçi yetiştiren bir okul haline gelmiştir. Nitekim bugün Meclis’te kadın milletvekillerimizin büyük bölümü, kadın belediye başkanlarımızın yüzde 80’i şu karşımda gördüğünüz okulda yetişmiştir. Sokak sokak, ev ev gezerek davamızı anlatan yeri geldiğinde seçim sandığına sahip çıkan, yeri geldiğinde tankların önüne geçip darbecilere direnen kadınlarımızın haklarını asla ödeyemeyiz. Hamdolsun bugüne kadar kazandığımız tüm başarılarımızı yaptığımız tüm hizmetleri kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir