DEVLET BAHÇELİ “KANDİL’E BİR ŞAFAK VAKTİ TÜRK BAYRAĞI DİKİLMELİ”

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

PKK’ya yönelik operasyonların kararlılıkla sürmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, “Kandil’e Türk bayrağı dikilmeli, mahmur yıkılmalıdır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Tarihi varlığımızı birilerinin lütfuna borçlu değiliz. Kan verdik, can verdik, bu topraklara ‘vatan’ dedik. “Neyimiz var?” diye soranlara, onlarda bulunmayan, şeref, onur, namus ve iman değerleri ile cevap verdik. Şuur varsa akıl vardır, fikir vardır, çare vardır, azim vardır, atılgan ve çevik bir irade vardır. Yeri geldi işgallerle, yeri geldi işbirlikçilerle mücadele ederek milli bekamızı muhafaza ettik. Bu kez maşalarıyla, kiralık katilleriyle karşımızdalar.

“KANDİL’E BİR ŞAFAK VAKTİ TÜRK BAYRAĞI DİKİLMELİ”

Harekât süresince teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat deposu yok edilmiştir. Çok sayıda terörist ihanetlerinin bedelini canları ile ödemiştir. Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün şanlı bayrağı dikilmelidir. Mahmur’daki terör kampları yakılıp, yıkılmalıdır. Sincar’ın kısa süre içinde yerle bir edilmesi hayat memat konusudur.

Farklı tarihlerde PKK terör örgütü tarafından kaçırılan 13 kahraman kardeşimiz, baş bölgelerine yakın mesafeden ateş edilmek suretiyle bir mağarada katledildiler. Bu katliam yeryüzünde çok nadir görülen bir canavarlık örneğidir. Milli hafızadan asla çıkmayacaktır. Suçsuz, günahsız savunmasız insanlarımıza kurşun sıkmak terörün ilkel yüzünü göstermiştir. Bu kadar mı alçaldınız, bu kadar mı insanlıktan uzaklaştınız! Terör örgütlerine kol kanat geren özgürlük simsarları, bunları nasıl anlatacaksınız? Gara’da akan kan alayınızı boğacak. Ateş bundan böyle düştüğü yeri yakmayacaktır.

Terörü hilesiz veya hilafsız kınayamayan, kurduğu cümlelere amaları, fakatları el yapımı patlayıcı gibi konuşlandıran, zevahiri kurtarabilmek amacıyla kanlı örgütün adını anmaktan bile imtina edenler sadece korkak değil, sadece kokuşmuş değil, aynı zamanda terörün irili ufaklı koçbaşlarıdır.

“PKK’NIN YANINDA KİM VARSA TUTUŞTURACAK”

Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesiyle Gara sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır. Bu sefer ateş, yalnızca düştüğü yeri yakmayacak, PKK’nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturacaktır.

PKK terör örgütü ya silahlarıyla birlikte ve son teröristine kadar güvenlik güçlerine teslim olup Türk adaleti önünde hesap verecektir ya da azdan az çoktan çok gidecek, hainlerin kafaları kopartılacaktır.

SIRTINI PKK’YA DAYAYANLARI İSTEMİYORUZ

Bebek katiline Sayın diyen milletvekili istemiyoruz, teröristlere gerilla diyenlere katlanamıyoruz. Sırtını PKK’ya YPG’ye dayayan, terörist cenazelerine katılan, icazeti Kandil’den İmralı’dan alan hainlere milletvekilliği haramdır görüşündeyiz. Yeter artık sabır taşı patladı, bıçak kemiğe dayandı. Bu mesele var oluş, yok oluş meselesi. İp inceldiği kadar incelmiştir, kopacağı varsa zaten kopacaktır.

HDP KAPANMADAN PKK BİTMEZ

HDP geçmişteki sözde diplomatik çabalardan bahsediyor. Neyin diplomasisi? İktidar kayıpların ailelerine hesap vermelidir diyor HDP. Utanmazlar, yüzsüzler, PKK’nın değil iktidarın hesap vermesi gerektiğini ileri sürüyorlar. HDP, PKK’nın giriş kapısı, bagaj kapağıdır. HDP, PKK’nın ta kendisidir.

HDP’nin kapatılmasına yönelik, üç maymunu oynayan kimdir? HDP kapatılmadan PKK’nın ayağını TBMM’den kesmenin bir başka formülünü bilen aslan parçası bir demokrat var mıdır? HDP’lilerin milletin vergileri ile aldığı maaş haramdır. HDP’nin kapatılması için zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına zarardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir