DEVLET BAHÇELİ YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

MHP 13’üncü Olağan Büyük Kurultayı’nda Devlet Bahçeli, bin 277 delegenin oyunu alarak 10’uncu kez genel başkanlığa seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kurultayı gerçekleştirildi. Genel başkan, MYK ve MDK seçimlerinin yapıldığı kurultayda Devlet Bahçeli Genel Başkan seçildi.

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurultaya AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP Sözcüsü Ömer Çelik ile Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki ve Jülide Sarıeroğlu, BBP, DSP, Bağımsız Türkiye Partisi, Yeniden Refah Partisi, Anavatan Partisi temsilcileri katıldı.Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda korona virüs önlemleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirildi. Bir gün önce yapılan korona virüs testlerinin sonucunda 36 kişinin pozitif çıkması sonucu programa katılamayacakları kesinleşti.Delegeler 75 asil 25 yedekten oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile 9 asil 5 yedekten oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) belirleyecek. MHP Lideri Devlet Bahçeli, MYK ve MDK seçimi için oyunu yine 1 numaralı sandıkta kullandı.Genel Başkan, MYK ve MDK seçimlerinin yapıldığı kurultayda partinin kayıtlı üst kurul delegeleri, kurulan 29 sandıkta Genel Başkanlık seçimi için oylarını kullandı. İlçe Seçim Kurul yetkilileri oy kullanma işleminin saat 13.00’te bittiğini duyururken, oy sayım işlemine geçilerek 1277 oy ile Devlet Bahçeli 10. Kez Genel Başkan seçildi.“İstiklal İçin Birlik İstikbal İçin Dirlik” ana sloganı kullanılırken tribünlerde ise “birlikte başardık 1923 birlikte başaracağız 2023” “terörle mücadele andımız milli beka ahdımız” sloganları öne çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir