Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda bronz madalyayı garantileyen Ayşe Çağırır, 19 Mayıs’ta şampiyonluğu hedefliyor

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin ev sahipliğinde organize edilen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda yarı finale kalan milli sporcu Ayşe Çağırır, bronz madalyayı garantilemeyi başardı.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’ndeki şampiyonanın 8. gününde ringe çıkan Ayşe Çağırır, 48 kilo çeyrek finalinde İngiliz Demie-Jade Resztan ile kozlarını paylaştı.

Müsabakaya iyi başlayan ve ilk raundu 5-0 önde tamamlayan milli boksör, iyi performansını devam ettirerek ikinci raundu 4-1 üstünlükle noktaladı. İlk 2 raunttaki avantajını koruyan sporcumuz, üçüncü raundu 4-1, maçı da 5-0 kazanarak yarı finale çıkan isim oldu.

Bronz madalyayı garantileyen Ayşe Çağırır, 18 Mayıs Çarşamba günü yarı finalde Arjantinli Aldana Florencia Lopez’e karşı mücadele edecek.

“Hedefim şampiyonluk”

Çağırır, müsabakanın ardından açıklamalarda bulundu.

Bugün çeyrek final maçlarına çıkan diğer 7 milli sporcuya çağrı yapan Ayşe, “Çok mutluyum. İlk madalyayı ben getirdim. Geride 7 arkadaşım var. Onlara da ben büyük bir moral oldum. Onlardan da madalya bekliyorum. Onlara ‘Ben sizin için aldım. Sıra sizde.’ demek istiyorum.” şeklinde duygularını paylaştı.

Yarı finali geçmesi durumunda final maçını 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na denk geldiğine değinen milli boksör, “Rahattım ama stres de vardı. Çok kritik bir maçtı. Şu anda burada en iyiler yarışıyor. Bu kadar beklemiyordum ama rahat oynadım. Bu rahatlığım köşemle de alakalı. Hocalarımın sayesinde başardım. Şu anlık bronz madalyayı garantiledim ama hedefim şampiyonluk. Adım adım ilerleyeceğiz. Finalim 19 Mayıs’a denk geliyor. Gençlik ve Spor Bayramı’nda inşallah İstiklal Marşı’nı okutturacağım, o sevinci ve mutluluğu herkese yaşatacağım. Beni destekleyen, dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Milli takım antrenörlerinden İsa Daştan da bugün çeyrek finalde 7 milli sporcunun daha ringe çıkacağını vurgulayarak, “Ayşe’nin madalyayı garantilemesi bizi sevince boğdu. Ayşe’nin galibiyetiyle diğer sporcularımız da motive oldu. Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecek. Büyük kızlarımızla madalya alacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz takım halinde dünya şampiyonu olmak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir