İLKBAHAR-YAZ OPERASYONLARI BAŞLADI: ”ARA-BUL-YOK ET”

İç güvenlik operasyonları kapsamında ilkbahar-yaz dönemi operasyonları başladı. 1 Ekim’e kadar sürecek takvimde, 9 bin 630 operasyon planlandı.

Kırsalda tükenme noktasına gelen terör örgütünü tamamen ülke gündeminde çıkarmak için yürütülen iç güvenlik operasyonlarında ilkbahar-yaz takvimi başladı. 

Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularının yer alacağı 9 bin 630 operasyon planlandı. Operasyonlar 1 Ekim 2021’e kadar devam edecek.

“Ara, bul, yok et” stratejisi ile bölge teröriste dar edilecek

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada teröristlerin barınma alanlarındaki inlerine girileceği, İstihbarata dayalı nokta operasyonlarla “Ara, bul, yok et” stratejisi uygulanacağı vurgulandı. 

Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik 1 Ekim 2020-15 Nisan arasında düzenlenen Sonbahar-Kış Operasyonları ise başarıyla tamamlandı.

Sonbahar-Kış Operasyonları’nda 75 terörist etkisiz hale getirildi

Bu dönemde 7 bin 424 Sonbahar-Kış Operasyonu planlanmasına rağmen 8.915 operasyon igerçekleştirildi. 

Bu operasyonlarda 75 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 915 sığınak ve mağarada, 233 mayın/EYP, 292 silah, 465 el bombası, 891 tüp ve 31.6 ton gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir