Kuruluş

Kuruluş Tarihi   : 9 Ocak 2021

Kuruluş Amacı  : Küresel ölçekte internet yayıncılığının yazılı basının önüne geçerek başat hale gelmesi ile birlikte mesafe mefhumu ortadan kalkmış, uzaklar bir tık kadar insanlara yakınlaşmış, dünya avuçlarımızın içine sığacak kadar küçülmüştür. İnternetin yaygınlaşması iletişim çeşitliliğine katkı sağlamış, sosyal platform ve haber sitelerinin artmasına vesile olmuştur. Böylece ortaya devasa ölçekte yerli ve yabancı kamuoyu ile pazar çıkmıştır. İşbu minvalde faaliyette bulunduğumuz ülkemizin değerleri, kültürü, sosyal dokusu ve ekonomisine katkı verme zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

İnternet gazeteciliğinde, basın yayın etik kurallarına, gazetecilik meslek ilkelerine bağlı habercilik anlayışı ile vatandaşlarımıza “Köpeğin insanı ısırdığı değil, insanın köpeği ısırdığı” haberleri okuma imkânı sunacağız.

İnsanımız arasındaki gönül bağlarını güçlendirmek, ilçemizin sosyoekonomik durumuna katkı sunmak tarihe karşı sorumluluğumuzdur.  İşbu saiklerle okuyucusunun sesi olacak turkcehaber.com.tr haber sitemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Türk medyasının bir parçası olmak için attığımız bu adımla takipçilerimize sağlıklı, güvenilir ve kaynağından bilgileri yayıncılık ilkelerimiz çerçevesinde sizlere sunacağız.

Saygılarımızla…