Mersin’in Gülnar ilçesinde 10 Kasım’da ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolan ve günlerdir haber alınamayan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cesedi bulundu

Kış mevsimi nedeniyle Mersin’e konaklamak sebebiyle göç eden Sarıkeçili Yörükleri’nden Yağal ailesinin 10 Kasım’da Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan ve günlerdir haber alınamayan kızları Müslüme’nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın koşulları yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlatıldı.

Bölgedeki arama çalışmaları, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı tarafından yönetildi.

AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge halkı da destek verdi. Çalışmalarda, Antalya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki “Pense” adlı kadavra köpeği de kullanıldı.

Kayıp Müslüme bebeğin cesedi, çadır kurulan bölgeye uzak bir mesafedeki ormanlık alanda bulundu.

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme’nin kaybolduğunu fark eden aile bölgede arama yapmış fakat sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. Aramalardan sonuç alınamayınca AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı arama çalışması başlatmıştı.

Ekiplerin bölge ve ceset üzerindeki incelemesi sürüyor.

Müslüme’nin yakınları, acı haberin ardından gözyaşı döktü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir