MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan: Ülkücü; Türk İslam coğrafyasının umududur!

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programında olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, “Ülkücü hareketin geçmişi her zaman alnı açık, başı dik, vicdanı rahat, yüreği sevgiyle yüklüdür” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, “Ülkücü; Türk İslam coğrafyasının umududur” dedi.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programı gerçekleşti. İftar programına MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ferhat Aksoy, ilçe parti ve ocak teşkilatlarının yanı sıra partililer katıldı.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına katılan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, genç Bozkurtlarla bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğu belirterek “Ülkücü hareketin geçmişi her zaman alnı açık, başı dik, vicdanı rahat, yüreği sevgiyle yüklüdür” dedi.

Ülkücü gençliğin 2023 yılının ve Lider Ülke Türkiye’nin mimarları olacaklarına inandığını ifade eden Abdurrahman Başkan, bu milli görevin, dün olduğu gibi yarın da Milliyetçi Hareket’in ve Ülkücü Türk gençliğinin olduğunu ifade etti.Mensubu olmaktan her zaman gurur ve onur duyduğu Milliyetçi Ülkücü Hareketin göz bebeği Ülkü Ocaklarımızın bir birinden kıymetli mensupları ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

TÜRK’ÜN DEVLETLİ YAŞAMA MÜCADELESİ

“Türk milletinin birlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu bugünlerde bu mübarek ayı birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyerek yaşama gayretindeyiz.Türk milleti tarih sahnesine çıktığı günden bu yana Türk milliyetçileri, millet olmanın ve birlik ruhunun önemi üzerinde durmuşlar, Türk milletinin ebediyete kadar vatanlı ve devletli yaşaması için mücadele etmişlerdir.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Beyefendi de bütün ömürlerini, bu gerçeğin milletimize anlatılması ve benimsetilmesi işine vakfetmişlerdir.

ÜLKÜCÜ HAREKETİN ALNI AÇIK BAŞI DİK

Ülkücü hareketin geçmişi her zaman alnı açık, başı dik, vicdanı rahat, yüreği sevgiyle yüklüdür.Ülkücüler, milletinin kendilerine ihtiyaç duydukları anlarda ortaya çıkarak millet ve vatan sevgisinin sınavını her zaman en çetin şekilde vermiştir.

Unutulmamalı ki Ülkü Ocakları maziden atiye bir sevdadır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi;

‘Her gencimiz, her türlü gelişme ve soruna karşı duyarlı ve donanımlı olmalı, Dünyayı ve Türkiye’yi Türkçe okuma bilgisine ve bilincine sahip bulunmalıdır.’

İşte bu noktada bende inanıyorum ki sizler 2023 yılının ve Lider Ülke Türkiye’nin mimarları olacaksınız.Bu milli görev, dün olduğu gibi yarın da Milliyetçi Hareket’in ve Ülkücü Türk gençliğinindir.

Çünkü hiçbir siyasi hareket, bu görevi üstelenecek, bu sorumlulukları taşıyacak birikime, hedeflere ve fikirlere sahip değildir.

“BAŞARILI ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Kıymetli Ülküdaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım;

Türk milletinin bekası için her türlü çalışmayı yapma azminde olan Ülkü Ocaklarımız, tarihin yoğurarak millî karakterimiz hâline getirdiği unsurları ve kültürel değerlerimizi yaşatmayı da temel bir hedef olarak benimsemiştir.

Geleneği ve geleceği göz önüne alan Ülkü Ocaklarımızın “Odak 2023” başta olmak üzere “Bilgi Ocakta”, “OcaktaBul” gibi eğitim programlarının yanı sıra “Blok Zincir” ve “Meta verse” gibi yapay zekâ teknolojileri ile de Türk gençliğinin geleceğine hizmet eden başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğimi ve her zaman meclis kürsünden bu çalışmalardan gururla bahsettiğimi belirtmek istiyorum.

Bizlere bu gururu yaşatan her bir ülküdaşımla ayrı ayrı iftihar ediyorum.

Son söz olarak ise diyorum ki; Ülkücü; Türk İslam coğrafyasının umududur… Ülkücü; Mazlum sığınağına yağan rahmet sağanağıdır… Ülkücü; Doğu Türkistan’ın gök mavi direnişidir… Ülkücü; Yüreğine ve düşlerine sınır çizgileri çizdirmeyendir… Ülkücü; kayalara nakşolunmuş sır damgasıdır…

İki satır kitap okumamış vatan millet kelimelerinden öteye gidemeyen acizlerden ülkücü olamaz, ülkücü hedefe yürümez koşar, ülkücü zulme susmaz haykırır… Yavuzun hiddetinde Yunus olandır ülkücü…Yüce Rabbim bizlere de ülkücü olma şerefine nail etsin… Yüce Rabbim sancaktarı Türk’ü korusun, Türk zaten yücedir…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir