MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: Kılıçdaroğlu iradesini ‘yurt dışındaki karar vericilere’ ipotek ettirmiştir

Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin korkusuyla hareket ettiğini söyleyen Büyükataman, Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini uzatan tezkereye de yine bu yüzden ‘hayır’ oyu verdiklerini hatırlatırken “Kılıçdaroğlu nereye koşmakta, kimlere hizmet etmektedir?” şeklinde soru yöneltti.

Açıklamasında Büyükataman Kılıçdaroğlu’na, “PKK’ya diyet borcu varsa söylesin, kurtaralım, kendisine omuz verelim. FETÖ’nün boyunduruğu altındaysa imdat desin, yardım edelim, elinden tutalım, düştüğü çukurdan çekip çıkaralım.” şeklinde seslendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın açıklaması şöyle;

KILIÇDAROĞLU ADINI, KARA BİR LEKE OLARAK TÜRK DEMOKRASİ TARİHİNE YAZDIRIYOR

“İradesini, kendi belediye başkanlarının deyimiyle “yurt dışındaki karar vericilere” ipotek ettiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ismini Türk demokrasi tarihine tıpkı askerî darbeler gibi kara bir leke olarak yazdırmaya kararlı gözükmektedir.

Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini uzatan tezkereye gizli ortakları HDP’nin korkusu ile hayır diyen Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın iradesiyle Meclis’ten geçen tezkere ile PKK inlerinin vurulmasına karşı bildiri hazırlayan HDP’ye karşı da bir şey diyememiştir.

KİŞİ, KENDİNDEN BİLİR İŞİ!

Cumhurbaşkanı yapılacağı vaadine karşılık CHP’nin ilkelerini yok sayan, partisine ve milletvekillerine HDP’den edilen onca lafa ses çıkartamayan CHP liderinin Cumhur İttifakı üzerine yaptığı her yorum akıllara şu atasözünü getirmektedir: “Kişi, kendinden bilir işi.”

Türkiye’nin 2023 ülküsünü hayata geçirmek için Türk milletinin doğal bir refleksi olarak kurulan Cumhur İttifakı’nın uyumu; belediyeleri makam, mevki, ihale ve rant kapısı olarak gördükleri için her gün ayrı bir skandalın patladığı zilleti, doğal olarak şaşırtmaktadır.

HDP LAF SÖYLER, KILIÇDAROĞLU TESLİM OLUR…

“Teslimiyet” kelimesinin Türkiye’de akıllara getirdiği bir siyasetçi varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Darbeye teşebbüs edilir, Kılıçdaroğlu teslim olur. Dışarıdan ülkemize bir baskı yapılır, Kılıçdaroğlu teslim olur. HDP bir kamyon laf söyler, Kılıçdaroğlu yine teslim olur.

Türk milleti affetmeyi sever. Milletimiz, teslimiyet abidesi Kılıçdaroğlu’nu da affedecek ferasete sahiptir. Bu vesileyle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na ettiği yardım teklifini yeniden hatırlamakta ve hatırlatma fayda vardır:

“Bu Kılıçdaroğlu nereye koşmakta, kimlere hizmet etmektedir? PKK’ya diyet borcu varsa söylesin, kurtaralım, kendisine omuz verelim. FETÖ’nün boyunduruğu altındaysa imdat desin, yardım edelim, elinden tutalım, düştüğü çukurdan çekip çıkaralım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir