MHP heyeti felaket bölgesindeki incelemelerini sürdürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve beraberindeki heyet, sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel bölgelerine ziyareti kapsamında, incelemeleri devam ediyor.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla sel felaketinin yaşandığı Karabük, Bartın, Kastamonu, Sinop ve Samsun’a giden MHP heyeti, dün incelemelere başlamıştı.

Bugün itibariyle çalışmaların devam ettiği bölgelerde, MHP Heyeti de incelemelerine devam ediyor.

Yapmış olduğu açıklamada, MHP’nin selzedelerin yanında olduğunu dile getiren Yaşar Yıldırım; “İnsanımızın yanındayız. İnsanımızın dertlerini bölgede yer alarak görüp neler yapalabilirsek onları yapmaya çalışacağız” dedi.

Bölgeye giden heyette, Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MYK Üyeleri Murat Kotra, Davut Haskırış ve Yüksel Aydın yer alıyor.

3 İlde, Selden Etkilenen Yerler ‘Afet Bölgesi’ İlan Edildi

Diğer yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta selden etkilenen yerlerin “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Bölgede, arama-kurtarma ve tahliye çalışmalarına, 4 bin 760 personel, 19 helikopter, 1 İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinası ve pek çok araç gereç sahada faaliyet göstermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir