MHP Lideri Devlet Bahçeli: “Tarih sahnesinde onlar yokken biz vardık”

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet  Bahçeli 1915 olaylarını değerlendirerek, “Saf değiliz, dostumuzun da düşmanımızın da her an değişeceğinin nihayetindeyiz. Bizim değişmeyen inancımız ise şudur; Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” ifadelerini kullandı.

Ayaklarımıza pranga vurmak için kuyruğa girenleri diri umutlarımızla söndüreceğiz, kabına sığmaz heyecanlarımızla söndüreceğiz. Daha yetmedi alayını birden silindir gibi ezip geçeceğiz. Tarih sahnesinde onlar yokken biz vardık. Gün gelecek onlar yine olmayacak biz hep var olacağız. Taviz vermeyiz, yılmayız, yılgınlık göstermeyiz.

Terörle mücadele çok boyutlu ve karmaşık bir süreçtir. Yalnızca seri katillerle değil onları kiralayan, bölgesel çıkarları için silah ve mali destek sağlayan ülkelerle de mücadele sürmektedir. Terörle mücadelenin asıl ve arkasında duran faillerini deşifre etmek şarttır. Dost ve müttefik sandığımız bu ülkelerin asıl gayreti Türkiye’nin boyun eğmesidir. Kim kiminle yürüyor görüyoruz.

Saf değiliz, dostumuzun da düşmanımızın da her an değişeceğinin nihayetindeyiz. Bizim değişmeyen inancımız ise şudur; Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur

Terör örgütleriyle görülecek acıklı bir hesabımız vardır. Terörle mücadelede çok boyutlu ve karmaşık bir süreçtir. Seri katillerle değil aynı zamanda onları kiralayan, kullanan, silah, eğitim desteği sağlayan ülkelerle de kıran kırana bir mücadele sürdürmektedir.

Dost ve müttefik sandığımız bu ülkelerin asıl gayreti Türkiye’nin boyun eğmesidir. PKK cinayet ve ihanet kuklasıdır. Bize dost diye seslenen ama postumuza saman doldurmak için zaman kollayan mihrakları biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir