MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Sanatkâr ve Bestekar Alaeddin Yavaşca için başsağlığı mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 95 yaşında vefat eden Klasik Türk müzik sanatçısı Sanatkâr ve Bestekar Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca için taziye mesajı yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden, bugün hayatını kaybeden Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca için başsağlığı mesajı yayımladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin mesajı şu şekilde;

“Klasik Türk müziğinin usta sanatçısı, sesi ve şaheser besteleriyle milletimizin müşfik gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

95 yıllık hayatına pek çok başarıyı sığdıran Merhum Yavaşca, sade hayatıyla, tevazuyu elden bırakmayan şahsiyet vasfıyla, aynı zamanda milli ve manevi değerlerle samimiyet ölçeğinde bütünleşen kalbi hasletiyle hayran kitlesini ve hürmet çemberini devamlı genişletmiştir.

Büyük sanatkâr ve bestekar, Türk musikisinin fem-i muhsinlerinden Alaeddin Yavaşca’ya Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ailesine, Türk sanat camiasına, aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir