MHP’den Davutoğlu’na tepkiler devam ediyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Lider Devlet Bahçeli’ye alçakça dil uzatan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na sert tepki gösterdi.

MHP’li Yönter yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Serok Ahmet, seni rahatsız ve huzursuz etmek için bu gülümseme yeter… Kaçsan da kovalayacağız, uyusan da kabusun olacağız…

Nurlu bir yüzün ışık saçan gülüşü karşısında donup kalacaksın, ya da eriyip dağılacaksın! Nefret, zillet, melanet zihniyetinizdir ve kaybetmek kaderinizdir…” Serok Ahmet, seni rahatsız ve huzursuz etmek için bu gülümseme yeter…

Kaçsan da kovalayacağız, uyusan da kabusun olacağız…

Nurlu bir yüzün ışık saçan gülüşü karşısında donup kalacaksın, ya da eriyip dağılacaksın! Nefret, zillet, melanet zihniyetinizdir ve kaybetmek kaderinizdir…

MHP Genel Başkan Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise tepkisinde “Tunceli’de Türk askerinin dağlara yazdığı “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözünden Türkiye’de ilk rahatsız olan Ahmet Davidoğlu idi. Hem de bunu 2020 yılında “bu eski Türkiye alışkanlıkları siyasi söyleme ve sloganlara da yansımaktadır.

Demokrasiden nasibini almamış ülkelerin ortak özelliklerinden birisi dağlara taşlara meydanlara toplumu bölen ayrıştıran sloganların yazılmasıdır” sözleriyle yapmıştı.

Bu çakma Ahmet Davutoğlu şimdi çakma milliyetçi Meral Akşener’in evinden, partisinden çıkmıyor. Gerçi İp milletvekili İsmail Koncuk ne demişti: “Meral Akşener ve kadrosu menfaatleri için Pkk’nın taleplerine bile evet der.”

Bu ip içinden namuslu, şerefli bir kişi çıkıp da “Serok Ahmet nedir bu Kürt Çalıştayı adı altında yaptığın etnik fitne?” Diye sormayacak mı? Yoksa onların namusu ve şerefi de mi çakma?” ifadelerine yer verdi.

Tunceli’de Türk askerinin dağlara yazdığı “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözünden Türkiye’de ilk rahatsız olan Ahmet Davutoğlu idi.

Hem de bunu 2020 yılında “Bu eski Türkiye alışkanlıkları siyasi söyleme ve sloganlara da yansımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir