MHP’li Yıldız’dan Özgür Özel’e tepki

MHP Hukuk Ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, seçim kanunu ile ilgili CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’e, “Şahsımla ilgili ileri geri lakırdılar ediyorsun. Bir alegori yaparak ‘turpun büyüğü heybede’ desem muhtemelen havale geçirirsin” dedi.

Yıldız, seçim kanunuyla ilgili eleştirilerde bulunan CHP’li Özer’e Twitter hesabından yanıt verdi. Yıldız, şunları yazdı:

“Malum medya, seçim kanunu teklifi üzerinden yaptığı simülasyonlarla şapkadan fil çıkarmaya çalışıyor.

Milletvekilli dağılımında ittifak etkisinin kaldırılması, her partinin kendi aldığı oy üzerinden milletvekili çıkarabilecek olması pazarlık partilerinin hesaplarını alt üst etti.

Kanun teklifiyle, politik bir yere kurulmak için ihaneti taktik hareket ve önemli bir proje olarak pazarlayan sefillerin alacağı mesafe kalmamış tezgâh yerle bir olmuştur.

CHP’nin grup başkan vekili hiperaktif özgür özel; seçim ve siyasi partiler kanununda değişiklik yapan kanun teklifi iç dengeni hayli bozmuşa benziyor. Şahsımla ilgili ileri geri lakırdılar ediyorsun. Bir alegori yaparak ‘turpun büyüğü heybede’ desem muhtemelen havale geçirirsin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir