‘Müsilaj’ Operasyonu bünyesinde gözaltına alınanların sayısı 263’e çıktı

Operasyon kapsamında 175 tabanca, 41 tüfek, 2 bin 630 fişek, çok sayıda kesici, delici alet, çok miktarda sentetik hap, sentetik ecza, esrar ve metamfetamine el konuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekiplerince 16 ilde dün eş zamanlı sürdürülen “müsilaj” operasyonunda gözaltına alınanların sayısı 263’e çıktı.

İçişleri Bakanlığından yayınlanan bildiriye göre, KOM ekiplerinin, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Yalova, Artvin, Giresun, Ordu, Samsun ve Zonguldak’ta dün sabah saatlerinde eş zamanlı “müsilaj” adı verilen operasyon düzenlendiği aktarıldı.

Açıklamada, turizm sezonu öncesi sahil şeridindeki illerde gerçekleşen operasyonun, turizm işletmelerini zor kullanarak çalıştırdıkları, devlet büyüklerinin adını kullanmak suretiyle mağdurları dolandırdıkları, karşı çıkanları tehdit ettikleri, suç örgütüne maddi menfaat sağladıkları, sahte çağrı merkezleri aracılığıyla dolandırıcılık yaptıkları belirlenen mafya tipi organize suç örgütleri ve bunlara silah sağlayan gruplara yönelik gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

Toplam 13 organize suç örgütü kapsamında arananlar ile bunlara ruhsatsız silah temin eden 17 suç grubuna yönelik operasyon sonucunda, şu ana kadar 263 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, 52 firari zanlının ise arandığı duyuruldu.

Operasyon kapsamındaki aramalarda, 175 tabanca, 41 tüfek, 2 bin 630 fişek, çok miktarda kesici, delici alet, sentetik hap, sentetik ecza, esrar ve metamfetamin ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, 1 milyon 605 bin lira 10 bin avro ile çok sayıda usulsüz düzenlenmiş çek ve senedin ele geçirildiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir