Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’ndan yangınzedelere büyük destek: Bu gayret söndürecek, bu birlik yeşertecek

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, kentte meydana gelen yangınlara 50 araç ve 268 personeliyle anında müdahale etti.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez ilçesindeki Dereobası ve Kazmaca köyleri ile Kadirli’deki Karatepe köyünde 28 Temmuz’da meydana gelen yangınlardan etkilenen vatandaşların tahliye edilmesine ve tahliye esnasında vatandaşa her türlü desteği sağladı. Yangın sürecinde 50 araç ve 268 personel ile çalışmalara katılan Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı, ‘’Bu gayret söndürecek, bu birlik yeşertecek’’ başlıklı yaptığı yazılı açıklamasında, ‘’Osmaniye ili Merkez ilçesi Dereobası, Kazmaca köyleri ve Kadirli ilçesi Karatepe köyünde 28 Temmuz 2021 günü meydana gelen yangınlara, söndürme sürecinde Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı tarafından 50 araç, 268 personel ile müdahale edilmiş olup ve söndürme faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesine, yangından etkilenen köy ve mahallelerinin tahliye edilmesine ve tahliye esnasında vatandaşa her türlü destek sağlanmıştır.’’ ifadelerini paylaştı.

Açıklamanın devamında da şu ifadeler yer aldı;
‘’Dereobası köyünde meydana gelen orman yangınıyla ilgili 4 şüpheli gözaltına alınmış ve adli makamlara sevk edilmiştir. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’nın suç ve suçlulukla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları kararlılıkla devam etmektedir.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir