Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir müjdeyi verdi: 80 ülkeyle 100’ün üzerinde anlaşma imzaladık

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 80 ülkeyle 100’ün üzerinde anlaşma yapıldığını ifade ederek yabancıların artık ‘Türkler ne yapmış, hangi alanda iş birliği yapabiliriz’ diyerek fuara katılım sağlamaya başladığını duyurdu.

Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine dönüşen 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir TVNET’e özel açıklamalarda bulundu.

“MUHTAÇ OLMAMAK İÇİN ÜRETİYORUZ”
Türk savunma sanayiinin ortaya çıkardığı ürünlerin çeşitliliğine değinen İsmail Demir, kısıtlama beklemedikleri alanda bile ambargo ile karşılaşıldığına dikkat çekerek “Kapsamadığımız alan kalmasın, yarın önümüze ne çıkar belli olmaz anlayışıyla çok çeşitli alanlarda faaliyet başlattık” dedi.

“EN İYİ OLMA İDDİASINDAYIZ”
Bazı alanlarda Türkiye’nin en iyi olma iddiasına sahip olduğunu belirten ve insansız hava araçlarını örnek gösteren Demir, “Diğer alanları boş bırakmamak, ihtiyacımız olduğunda kimseye muhtaç olmamak durumundayız. Bazı alanlarda en uç noktada olmamız gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

80 ÜLKEYLE 100’DEN FAZLA ANLAŞMA İMZALANDI
“Son zamanlarda görüyoruz ki kendi milli çıkarlarımızı savunma durumunda kaldığımızda, ittifak içinde olsak dahi ülkelerin davranışları hiç de dostça değil. Görünür görünmez kısıtlamayla karşılaştık” diyen Demir, 80 ülke ile 100’ün üzerinde anlaşma yaptıklarını daha önce fuara ‘Ne mal satabiliriz?’ diyerek gelen yabancıların, artık ‘Şimdi hangi alanda iş birliği yapabiliriz?’ ve ‘Türkler bu konuda ne yapıyor?’ anlayışıyla katılım sağladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir