Son Avrupa Şampiyonu VakıfBank, unvanını korumak için sahada!

Avrupa’da kazandığı başarılarla kadın voleybolunda dünya markası olan VakıfBank, tarihindeki 5. CEV Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu kazanmak için sahaya çıkıyor. Dev Finalde İtalyan temsilcisi Imoco Volley Conegliano ile karşılaşacak temsilcimiz, sahadan galip ayrıldığı takdirde sezonu 5’te 5 ile tamamlamış olacak.

Slovenya’nın Ljubljana şehrinde oynanacak karşılaşma bügün saat 19.00’da başlayacak.

Giovanni Guidetti: “Her zaman dediğimiz gibi ‘Baskı hak ettiğimiz bir ayrıcalıktır’”  

Karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulunan VakıfBank Başanternörü Giovanni Guidetti, “Bu sezon şu ana kadar başardıklarımızdan dolayı çok mutluyum. Büyük zorluklarla karşılaştığımız uzun ve zorlu bir sezonda her bir engeli aşmayı başardık. Bu sezon büyük baskılar altından nasıl kalkabileceğimizi öğrendiğimiz bir sezon oldu. Her zaman dediğimiz gibi ‘Baskı hak ettiğimiz bir ayrıcalıktır’. Hem ligde hem Şampiyonlar Ligi’nde bu baskı dolu, zorlu durumlarda hep güçlü kaldık. Bunun için de oyuncularıma sonsuz teşekkür ediyorum çünkü her zaman sonuna kadar mücadele ettiler” ifadelerini kullandı.

Melis Gürkaynak: “İki ekip de birbirini çok yakından tanıyor”  

VakıfBank Kaptanı Melis Gürkaynak maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Conegliano’nun çok iyi bir takım olduğuna değinen Gürkaynak; “Sezona 5 kupa hedefiyle başlamıştık ve artık son dönemeçteyiz. Uzun ve zorlu bir sezon geride kaldı. Kolay bir maç olmayacak. Imoco Conegliao’ya karşı son yıllarda birçok finalde karşılaştık. İki ekip de birbirini çok yakından tanıyor. Bu maçı da kazanarak 5. kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir