Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Ayancık’ta vatandaşımızın ihtiyacı olan şehir geçişini sağlayacağız

SİNOP'UN AYANCIK İLÇESİNDE SELİN YIKTIĞI KÖPRÜ NEDENİYLE SAĞLANAMAYAN ARAÇ GEÇİŞİ, MEHMETÇİK TARAFINDAN KURULUMUNA BAŞLANAN HAFİF ALAŞIMLI SABİT KÖPRÜ İLE GEÇİCİ OLARAK SAĞLANACAK. (FURKAN ABREK ÜNAL - ÜNSAL KARKA/SİNOP-İHA) Sinop'un Ayancık ilçesinde selin yıktığı köprü nedeniyle sağlanamayan araç geçişi, Mehmetçik tarafından kurulumuna başlanan hafif alaşımlı sabit köprü ile geçici olarak sağlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Ayancık’ta önemli bir köprünün inşallah akşama doğru imalatını bitirmiş olacağız. Vatandaşımızın ihtiyacı olan, Ayancık şehir geçişini sağlamış olacağız.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 11 Ağustos’ta yaşanan selde köprüleri büyük ölçüde yıkılan ve hasar gören Sinop’un Ayancık ilçesinde, köprü çalışmalarını inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan Hafif Alaşımlı Sabit Köprü’nün (HASK), Ayancık ilçesindeki kurulumunu da takip eden Karaismailoğlu, ilçede ulaşımın yeniden normale dönmesi için yoğun bir çalışma olduğunu vurguladı.

Bakan Karaismailoğlu, “Aynı şekilde Türkeli’de, Bozkurt’ta Bartın’da da devletimizin bütün kurumlarının bütün bakanlıkların çok hummalı topyekun bir mücadelesi var. İnşallah bu sel afetinin 5. gününde yaraları sarmaya başladık.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir