Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: İP ve FETÖ merkezli karanlık odaktan çıkma bu saldırılara, hukuki alanda gerekli cevapları vereceğiz

İstanbul’da Bazı bölgelerde astıkları pankartlarla gündeme gelen Ahmet Çakmak isimli gencin, İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun para karşılığında astırdığını itiraf ettiği video paylaşmasının ardından gazeteci Nevşin Mengü, Çakmak’ın emniyetteki ifadesini paylaşarak, Ülkü Ocaklarını hedef almıştı. Söz konusu iddialara Ülkü Ocaklarından cevap gecikmedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım “Ülkü Ocakları; binlerce yıllık tarihin emanetçisi, Türk gençliğinin ufuk ötesini görebildiği ilim-irfan menkıbesidir. Kumpas kurmak size ağır gelir! İP ve FETÖ merkezli karanlık odaktan çıkma bu saldırılara, hem sosyal medyada hem de hukuki alanda gerekli cevapları vereceğiz” dedi.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı ise , “Ahmet Çakmak isimli şahıs, önceki akşam arkadaşı ile birlikte Genel Merkezimize gelerek “Ankara’ya şehir dışından geldiğini, önemli bir konu konuşacağını” belirtti. Çalışma yoğunluğum sebebiyle misafir kabul edemeyeceğimi iletmeme rağmen mühim bir mesele hakkında görüşmek için geldiğini belirtmesi üzerine kendisini odama kabul ettim. Mezkûr şahıs “Başkanım ben ‘Hudut Namustu…’ pankartını asan gençlerden biriyim. Buğra Kavuncu bize vaatlerde bulunarak bizi bilmediğimiz bir duruma çekti. Ayrıca Canan Kaftancıoğlu’nun pankart asan bir arkadaşımızı hastanede ziyaret ettiğini görünce, yaptığımız eylem ile kimler tarafından kullanıldığımızı idrak ettim. Kullanıldığımızı hatta aldatıldığımızı anladım” şeklinde bir durum özeti geçti. Ben de kendilerine bu olayın bizimle bir ilgisinin bulunmadığını eğer kullanıldığını, birilerine maşa olduğunu düşünüyorsa gidip şikâyetçi olabileceğini söyledim. O da bana “Bunların yaptığı her şeyi anlatacağım, gerçekleri sosyal medyada açıklayacağım” dedi ve çaylarını içtikten sonra yanımızdan ayrıldılar” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir