Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım’dan Akşener’e Fatih Sultan Mehmed tepkisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Fatihi Fatih Sultan Mehmed’e benzeten İP Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi. Yıldırım tepkisini, “Makarios Ekrem’i, cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetmek nasıl bir akıl tutulmasıdır?” söylemleriyle dile getirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın paylaşımı şu şekilde;

Ermeni’sinden Rum’una selam gönderen, terörist Pervin Buldan ile fidan diken, Demirtaş’a methiyeler düzen, İstanbul’a hizmet değil eziyet getiren Makarios Ekrem’i, cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetmek nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyen İstanbulluları Bizans’a benzetme gaflet ve dalaletine düşen Meral Akşener; bu çirkin söz ve benzetmesiyle kimin ayrımcı bir dile sahip olduğunu, insanları nasıl ötekileştirdiğini, kaos ve kargaşadan beslendiğini en bariz şekilde ortaya koymuştur.

Teröristlerle yol yürüyüp kahvaltı planları yapanlar, ecdat kanıyla sulanan vatanımızı bölmek isteyenler, Peygamber övgüsüne mazhar olmuş, çağ açıp çağ kapatarak tarihin akışını değiştirmiş hakanımızı ağızlarına alamazlar, Ülkücü-Milliyetçi Hareket tokat gibi yüzlerine çarpar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir