Ülkü Ocakları sel bölgesine yardım çalışmalarını sürdürüyor

Batı Karadeniz’de şiddetli yağışlar sonrası medyana gelen sel felaketlerinin yaşandığı bölgelerde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sel nedeniyle Kastamonu’da 34, Sinop’ta 6, Bartın’da 1 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın’da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde Ülkü Ocakları da çalışmalarını sürdürerek, zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Ülkü Ocakları teşkilatlarının müdahale çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım’ın sosyal medya paylaşımındaki açıklamaları şu şekilde;

Ülkü Ocakları, yaşanan #selfelaketi üzerine bölgede oluşan mağduriyetleri ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için yürütülen müdahale çalışmalarına desteklerini aralıksız sürdürüyor. Ülkücüler, milletimizin dara düştüğü her yerde canla başla mücadele ediyor.

Ülkü Ocakları teşkilatlarının, sel felaketlerinin yaşandığı bölgelerde zarar gören vatandaşlara erzak ve yardım araçlarıyla ulaştığı belirtilirken sosyal medya hesaplarında da destek paylaşımları yapılıyor. 

Yapılan sosyal medya paylaşımlarında ise “Ülkü Ocakları olarak selden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Ülkü Ocakları her daim Büyük Türk Milletinin Hizmetindedir. Rabbim aziz milletimizi her türlü felaketlerden korusun” açıklamalarında bulundu.

AFAD’dan Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketlerine ilişkin yapılan açıklamada, tüm kurumların, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama kurtarma ve müdahale çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir