ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN 23 NİSAN’A ÖZEL “TÜRK BÜYÜKLERİ OKUMA SERİSİ”

Ülkü Ocakları Genel Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklara özel “Türk Büyükleri Okuma Serisi” adında bir kitap setini duyurdu. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın sosyal medya hesabından tanıtımını yaptığı videoda projenin amacını aktarıldı.

Türk Büyükleri Okuma Serisi’ni sosyal medya hesabından bir video ile anlatan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım oldukça kapsamlı bir video ile hem aileleri hemde çocukları bilgilendiren Yıldırım serisinin bilimsel, tarihi, kültürel ve eğitici özelliklerini’de tek sıraladı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım tanıtım videosunda;

“Sevgili aileler, Cumhuriyeti’mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır sözü ile yola çıkan hazırladığımız bu kitap seni Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı bugün de armağan etmenin sevincini yaşıyoruz.

Dinamik ve alanında uzman ülkü akademisyenler tarafından kaleme alınan bu okuma setinden yedi dokuz yaş arası çocuklarıma yönelik birçok ölçüt belirledik. Bu ölçütlere göre okumayı yeni öğremen çocuklarımızın okuyabilecekleri sesleri hece sayıları kelime sayılarını ve cümleleri belirledik. Bu süreçte en çok çocuklarımızın kısa süreli bellkleri ve bilgiyi anlamlandırma süreçlerini göz önüne aldık. Eminiz ki çocuklarınız bu kitapları çok sevecek ve dinlemekten okumaktan oldukça keyif alacaktır. Aynı zamanda okurken tarihin kahramanlık kokan sayfalarında uzun bir yolculuğa çıkacaklar.

Bilge Tonyukuk’la en bilge fikirleri düşünüp Anka Kuşu’nun gerçekliğini ispatlayacaklar.

Tomris’le korkusuz ve kahraman Türk kadınını yad edecekler.

Bilge Kağan’la küllerinden doğacak titreyip özlerine dönecekler.

Sultan Baybars’la kölelik zincirlerini kırıp, Türk’ün bağımsızlığını haykıracaklar.

Babür Şah’ı okuyup hükümranlığın en estetik halini göreceklerdir.

Ve biz Ülkü Ocakları olarak bu yolculukta çocuklarımızla birlikte olacağız. Bu vesileyle Türk Milletinin iradesinin tecellegahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor aziz şehitlerimşze rahmet bütün milletimizin özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz
” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir