Yangın bölgesine yaklaşık 80 milyon liralık yardım yapıldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 47 ilde 234 yangının kontrol altına alındığını bildirerek, “Hasarları gidermek için 79 milyon 400 bin TL nakdi yardımın gönderildiği afet bölgelerinde 4 bin 409 vatandaşımıza barınma hizmeti veriliyor” diye belirtti.

Şu ana kadar 47 ilde çıkan 239 yangından 234’ünün kontrol altına alındığını belirten Altun, şunları söyledi:

“Yangının çıktığı ilk andan itibaren büyük bir koordinasyonla sahada olan ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir. Cumhurbaşkanımızın anbean takip ettiği çalışmalara 6 bine yakın personel, 16 uçak, 9 İHA, 65 Helikopter, 150 iş makinesi ve 850 arazöz katıldı.”

Yaklaşık 80 milyon yardım yapıldı

Afet bölgelerine 79 milyon 400 bin lira yardım yapıldığını açıklayan Altun, şöyle söyledi:

“Yangının yol açtığı hasarları gidermek için 79 milyon 400 bin TL nakdi yardımın gönderildiği afet bölgelerinde 4 bin 409 vatandaşımıza barınma hizmeti veriliyor. Günlük 284 bin 852 kişi/öğün sıcak yemeğin dağıtıldığı bölgelerde 351 bin 310 kumanya vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır.

Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden ortaya çıkan zararlar hızla giderildiği gibi evleri yangından zarar gören vatandaşlarımızın yeni evlerinin temeli de atıldı ve inşa çalışmaları da hızla başladı. Devletimiz, tüm imkanlarıyla beraber milletimizin hizmetindedir.”

252 milyon fidan toprakla buluşacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yıl sonuna kadar 252 milyon fidanın toprakla buluşacağını bildirerek, “Bir kez daha ifade etmek isterim ki kıymetli vatandaşlarımızın kaynağı belirsiz, asılsız haberlere itibar etmemesinde ve büyük bir özveriyle gerçekleştirilen çalışmaları doğrudan sahadan aktaran resmî kurumlarımız ve yetkili merciler üzerinden takip etmesinde büyük yarar vardır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir