Yangına müdahale ederken kullanılamaz hale gelen traktörüdevlet tarafından yenilenecek

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Akça, ilçede 28 Temmuz’da başlayan yaşadığı Kalemler Mahallesi’ne ulaşan yangına su tankeri bağladığı traktörüyle müdahale etmek için harekete geçmişti.

Yangında evini ve ahırını kaybeden Akça, tek geçim kaynağı olan traktörünün de alevlere teslim olmasıyla büyük üzüntü yaşadı.

Devlet yangından etkilenenlere zararlarını gidermek için çalışma yürütürken, yetkililer telefonla aradıkları Akça’ya yeni traktör gönderileceğini bildirdi. Aldığı haberle büyük mutluluk yaşayan Akça, traktörüne kavuşacağı günü bekliyor.

Yangına müdahale için çabalarının yetersiz kaldığını söyleyen Mithat Akça, “Olmadı, yetişemedik… Anında alevler uçtu, her yeri ateş sardı. Evimiz yandı, her şeyimiz yandı. En son da traktörümüz, tarım aletlerimizin hepsi yandı. Allah devlete, millete zeval vermesin. Traktörümün yenisini yollamışlar. Ne mutlu bana, ne mutlu devlete millete. Yeni traktörüm inşallah teslim olunca bir sevinç yaşayacağız. Allah inşallah onu da gösterir.” söylemlerinde bulundu.

Mithat Akça, yangında eşinin vücudunda yanıkların oluştuğunu bildirerel, “Ateşte, dumanda kaybolduk. Eşimi komşular kurtardı.” dedi.

Akça, traktörünün yenilenmesini sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir