“YAŞANANLAR BASİT BİR ÖĞRENCİ EYLEMİ DEĞİLDİR”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Boğaziçi’nde yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım yaşanan olayların basit bir öğrenci eylemi olmadığını söyleyerek “Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması bahane edilerek kirli odakların piyonları tarafınca çıkarılan ve Türkiye’nin geneline yayılmak istenen fitne ateşini, hiç kimsenin basit bir “öğrenci eylemi” olarak görmesi mümkün değildir. Millete ve maneviyata hakaret eden, Türkiye’nin ayağına çelme takmak için pusuda bekleyen aydın değil, alçaktır. Polise el kaldıran, şehir içinde barikat kurup taş atan öğrenci değil, teröristtir” dedi.

“TUTUKLANANLAR ÖĞRENCİ BİLE DEĞİL”

80 öncesinde yaşanan üniversite işgali gibi alçak eylemlere destek sunulduğunu söyleyen Yıldırım “CHP, HDP, İP ve bunların diğer yandaş partileri Boğaziçi Üniversitesi’ne sızan marjinal terör örgütü mensuplarının sözcülüğünü yapmış; 80 öncesinde yaşanılan üniversite ve rektörlük işgali gibi alçakça girişimlere destek sunmuştur. Eylemler sırasında tutuklananların bırakın Boğaziçi öğrencisi olmayı öğrenci bile olmadıkları resmi makamların açıklamasında açıkça belirtilmiştir. Tutuklananların DHKP-C, PKK, MLKP terör örgütleriyle geçmişleri ve devam eden bağları bulunduğu sabittir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım, “Merhum Cemil Meriç’in belirttiği gibi: Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını “yaşanmaz”laştıranlardır. Yüce Türk milleti, iç ve dış mihraklara ve onların devşirdikleri piyonlara asla geçit vermeyecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir